Dětský klub PINOKIO

Dobrý den vážení rodiče,                                                                                                                                         24.3.2017

děkujeme vám za shovívavost a spolupráci při vyřizování různých dokladů, které jsou nutné pro udržitelnost Dětského klubu. Námi využívaný projekt podpory zaměstnanosti rodičů s dětmi na prvním stupni je na dva roky. Součástí jsou i dotované letní příměstské tábory.

V klubu hrají děti různé společenské a vědomostní hry, napíšou si domácí úkoly. Za pěkného počasí chodí na procházky, mají k dispozici trampolínu a koloběžky. Naučili se hrát ping-pong, šipky. Také jednou za měsíc pořádáme páteční výlet za dobrodružstvím.

Nyní jsme získali metodické podklady, pracovní listy a témata týkající se vody ve všech podobách. Děti si založí akvárium, samy vyberou rybičky. Poznají život ve vodě, čištění a regeneraci užitkové vody, studny pod Zelným trhem, pramen či studánku v našem okolí. V březnu a dubnu nás čekají níže uvedené výlety.

V dětském klubu jsou stále volná místa, těšíme se na nové kamarády :-).

Děti z PINOKIA a vychovatel Martin. 

                                                                          Akce Dětského klubu PINOKIO

DEVATERO STUDÁNEK
Jaká je voda? Co umí? A k čemu je potřeba?

Devatero studánek představuje dětem vodu v devíti různých podobách. Jaká je voda? Jaká může a umí být? Voda je živá, když budí ze spánku semínka. Je věčná ve svých proměnách na zemi, nad zemí i pod zemí. Je čarovná, když zrcadlí svět, a živelná, když se vylije ze břehů. Tvoří velký kus světa, a přitom na mnoha místech chybí. Sucha přibývá, studánek ubývá. Pojďme vodu lépe poznat, pohrát si s ní, zažít ji - také proto, abychom o ni chtěli a uměli lépe pečovat.

První výlet za vodou: ŽIVÁ VODA

pondělí 27.3. Stará Osada

budou i další termíny, které domluvíme s rodiči

Navštívíme Sklorex-akvarium, prohlídka sladkovodních a mořských ryb, akvárium s rejnoky. Každé dítě si vybere svoji rybičku určenou do společného akvária v Bose. Akvárium máme umístěné v dětské herně, děti se o něj budou společně starat. V pondělí si aktovky odneseme ze školy do Bosy. Autobus odjíždí v 13.45 ze zastávky Pražská. Vracíme se autobusem v 16.55 na Hoštickou a jdeme zpět do Bosy. Prosím, dejte dětem dvě hodinové jízdenky. Rybičky pořídíme za peníze, které se vybraly na vernisáži dětských fotografií.                                                                                          Přihlášení dětí: M. Langerová, SMS - 732 981 459, nebo e-mail: mlangerova@gmail.com.

pátek 31.3. NOC S ANDERSENEM

Knihovna Jiřího Mahena, pobočka Bosonohy a Dětský klub Pinokio                                                                                   Vás srdečně zvou na 1. ročník Noci s Andersenem, která se uskuteční v pátek 31. března 2017 v prostorách BOSY. Akce je určena pro děti ve věku 6-12 let. Na děti v čase od 18.-21. hodin čekají zábavné úkoly, kvízy a tvoření. Děti přihlašujte na e-mail: m.skvirova@seznam.cz do úterý 28. března 2017.                                                                                               Možné je i přespání přihlášených dětí v BOSE, děti nahlašujte Markétě Langerové, tel.: 732 981 459, do úterý 28. března 2017. Stačí SMS.                                                                                                                                                                          Na večer si děti donesou vlastní jídlo. Snídaně je společná: vánočka, rohlíky, máslo, čaj. Vlastní spacák, polštářek a plyšáček na spaní. V Bose jsou k dispozici 2cm silné pěnové podložky, také kuličkové polštářky a deky. Akce končí v sobotu v 9.30 hod.                                                                                                                                                              Večerní program - stezka odvahy a noční čtení při světýlkách.                                                                                              Na děti se těší Lucka Hrubá - (Pinokio asistentka od Andrýska), Markéta Langerová a pomocníci 😊.

Druhý výlet za vodou: ČISTÁ VODA
pátek 21.4. Modřice

SVĚTOVÝ DEN VODY slaví se pravidelně už od roku 1993. Je snahou vyvolat pozornost významu vody a potřeby obhajovat udržitelné nakládání s vodními zdroji. Dne 21. dubna navštívímeČistírnu odpadních vod v Brně- Modřicích. Čeká nás komentovaná prohlídka. Děti uvidí jednu z nejmodernějších čistíren odpadních vod ve střední Evropě. Jedná se o mechanicko - biologickou čistírnu jejíž součástí je i kalové a energetické hospodářství. Děti poznají příběh vody, kterou běžně používají. Umí si člověk poradit s vodou kterou znečistil? Dokáže ji vrátit zpět k životu?

Přihlášení dětí: Martin Fučík

________________________________________________________________________________

  • Provozní centra Bosa, garant projektu
  • Markéta Langerová, tel.: 732 981 459
  • www.bosabrno.cz